Dieta 1200 kalorii dziennie i ćwiczenie przez 50 minut a odchudzanie

Witam. Ważę 55kg przy wzroście 166cm. Czy jedząc 1200 kalorii dziennie i ćwicząc 50 minut 4/5 razy tygodniu schudnę? To dobry pomysł?

Dość rygorystyczna dieta, przy dużej aktywności fizycznej może nie zaspokoić minimum.
Proponuję zacząć od diety 1500kcal i 3 razy w tygodniu wysiłku typu fitness cardio,

Witam Panią,

Ćwiczenia rozłożyła Pani odpowiednio. Proponuję na początek treningi cardio, które pozwolą na szybszą redukcję tkanki tłuszczowej. Później można wprowadzić tez treningi siłowe. Nie waży Pani dużo i waga jest w granicach normy więc zbyt drastyczna dieta nie jest wskazana. Proponuję zwiększyć kaloryczność do około 1500- 1700kcal.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk