Dieta 1500 kalorii

Ile to kalorii? sniadanie 25%, II śniadanie 5%, obiad 40%, podwieczorek 10%, kolacja 20%. Jak to przełożyć na kalorie na diecie 1500 kcal?

Dzień dobry,

Wystarczy 1500 pomnożyć odpowiednio przez 25%, 5%, 40%,10% i 20%, co daje odpowiednio następujące wyniki: 375, 75, 600, 150 i 300 kcal.

Kalorie to nie wszystko! Naukowcy amerykańscy badający skuteczność różnych metod odchudzania się doszli do wniosku, że dla powodzenia kuracji ważna jest nie sama liczba spożywanych kalorii, ale też to skąd one pochodzą. Raport ze swojej obserwacji 120 tys. osób opublikowali w New England Journal of Medicine.
Pozdrawiam serdecznie, Mgr Zuzanna Mroczkowska

Witam, proste zadanie matematyczne już zostało wykonane w powyższych komentarzach :)
ja pozwolę sobie jedynie zwrócić uwagę na to, że nie należy skupiać swej uwagi na kaloriach samych w sobie, ale na tym, by mądrze je rozłożyć w całodziennej diecie dopasowując do aktywności fizycznej.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl