Dieta 1500 kcal: jak mądrze się odchudzić?

Witam serdecznie. Mam 22 lata i ważę 76 kg przy wzroście 162 cm. Jestem mężatką i mam kilka kompleksów dotyczących mojego ciała. Chciałabym efektywnie i w szybkim tempie zrzucić swoją nadwagę. Przy moim wzroście powinnam ważyć około 62 kg, ale niestety tak nie jest. Chciałabym zapytać, co sądzicie Państwo na temat diety 1500 kcal jak na początek? Zaznaczam, że nie stosuję używek typu papierosy i alkohol. Oprócz tego mam dosyć ciężką pracę w warunkach 2-7 stopni C.

Zaczęłam właśnie w środę stosować tę dietę. Oprócz tego kupiłam suplement diety wspomagający spalanie tłuszczu. Jeśli chodzi o ćwiczenia, to amatorsko próbuję w domu przed pójściem spać. Wspomnę jeszcze, że najwięcej kilogramów przybyło mi za granicą. Poza tym w rodzinie też występuje widoczna nadwaga. Bardzo prosiłabym o opinię na temat diety i ogólnego postępowania. Z pozdrowieniami

Witam serdecznie!

Dokonała Pani dobrego wyboru. Dieta 1500 kcal nie jest dietą drastycznie niskokaloryczną, a połączona z wysiłkiem fizycznym z pewnością przyniesie pożądane efekty. Wielką zaleta takiej diety jest fakt, że nie wyklucza ona żadnych grup produktów, dzięki czemu można ją stosować przez dłuższy czas. Może Pani jeść wszystko tylko w umiarkowanych ilościach oraz w odpowiednich proporcjach.

Podpowiem, że aby taka forma odchudzania była zdrowa w codziennym Pani jadłospisie muszą znaleźć się: produkty zbożowe najlepiej pełnoziarniste, chude białko (do wyboru: ryby, drób bez skóry, chude mięso, jaja, odtłuszczony nabiał), 1-2 porcje owoców i mnóstwo warzyw. Istotna jest też pora , o której spożywamy określone produkty –  i tak produkty zbożowe najlepiej wkomponować w śniadanie i obiad/lunch, owoce jemy na 2 śniadanie, natomiast kolacja powinna składać się głównie z białka i warzyw.

Dodatkowo należy wypijać 1,5-2l płynów dziennie w tym jak najwięcej wody niegazowanej, zielonych i ziołowych herbat, ewentualnie soków warzywnych.
Co do efektów, to najlepsze dla zdrowia i trwałości rezultatów tempo utraty wagi wynosi 0,5kg na tydzień. Proszę pamiętać, że te zbędne kilogramy nie nazbierały się z dnia na dzień, więc ich redukcja też musi potrwać. Aby nie stracić motywacji, należy myśleć o diecie nie jak o karze za wieloletnie "żywieniowe przestępstwa", lecz jak o nagrodzie dla organizmu i psychiki zmęczonych nadwagą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia