Dieta 8-miesięcznego dziecka karmionego piersią

Witam, jak powinna wyglądać dieta 8 miesięcznego dziecka karmionego piersią? Moja córka poza mlekiem je dwa razy dziennie kaszkę, słoiczek owoców, czasem jakiś jogurcik, ale obiadek bardzo niechętnie, max pół małego słoiczka dziennie i to nie zawsze. Ile powinna jeść w jej wieku? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie masy ciała dziecka i jej przybieranie w stosunku do masy ciała urodzeniowej. Proponuję udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. A czy pokarmy są wprowadzane zgodnie z zaleceniami w 1 roku życia?