Dieta a powrót do pracy

Mam 34 lata, mam 3 dzieci w tym najmłodsze 5 miesięczne kochane maleństwo, ale niestety mam tez zbędne kg, które przybyły mi po ciąży do dziś. Dopiero wchodzę w moje spodnie kupione krotko przed ciąża bo już wtedy przytyłam rzucając palenie. Lecz większość moich ubrań jeszcze nie pasuje. Staram się odżywiać dość zdrowo, rzadko jem pieczywo jeśli już to ciemne. Mięso chude, pierś z kurczaka. Jakieś warzywka np. na patelnie, sałatki ale nie zawsze się udaje. Tak jest nie mam żadnej dobrej diety albo jakiegoś dziennego posiłku. Jem np gdy jestem głodna, nieraz 2 razy dziennie, no choć zdarza mi się grzeszyć jedząc wieczorem no nie po nocach. Po prostu wieczorkiem, nie mam żadnych ćwiczeń konkretnych, które mogłabym ćwiczyć nie mając zbyt dużo czasu, no będąc z 3 chłopców obowiązków jest dużo. Wracam 1 kwietnia do pracy chciałabym choć założyć własne ubrania sprzed ciąży musiałabym zrzucić dobre 10 kg. Proszę o poradę jak mogę to zrobić. Pozdrawiam Kasia
34 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Z Pani wypowiedzi wynika że odżywia się Pani dość zdrowo. Radzę jednak nie przesadzać z ilością spożywanego drobiu. Warto go zastąpić czerwonym mięsem i rybami. Proponuję dodać do swojej diety nabiał, a wystrzegać się ryżu, kasz i makaronów. Należy również pamiętać o tym aby posiłki były niezbyt obfite ale regularne. Jeśli nasz organizm dostaje składnik odżywcze nie regularnie i sporadycznie – piszę Pani że zdarza się Pani jeść tylko dwa razy dziennie i to wtedy kiedy organizm już zaczyna odczuwać głód czyli jest doprowadzony do granicznego stanu, w którym sam domaga się jedzenia. W takim przypadku to co zjemy zostaje odłożone na bok aby znowu przygotować się do długiego nie jedzenia. Przez to zaczynamy obrastać w znienawidzony tłuszczyk.

Dlatego należy jeść częściej ale nie dużo i nie głodzić naszego organizmu. Po ciąży zawsze „zostaje nam” brzuch. Więc brzuszki to podstawa. W czasie brzuszków nie odrywany całych pleców od ziemi a jedynie trochę je unosimy, tak aby odczuć napięcie brzucha, wzrok skierowany do góry nie przyciągamy brody do piersi. Pamiętamy że przy takich brzuszkach pracują przede wszystkim górne partie brzucha więc warto jeszcze popracować nad dołem. W tym celu leżymy na plecach i delikatnie unosimy nad podłoże proste w kolanach nogi, wytrzymujemy w tej pozycji i powrót ale bez całkowitego opuszczenia stóp nad podłogę.

To ćwiczenie dodatkowo kształtuje nam uda. Biust również możemy kształtować angażując dodatkowo mięsnie ud. W tym celu będą nam potrzebne lekkie hantle ok. 1kg lub napełnione wodą litrowe butelki. Stajemy w lekkim rozkroku powoli uginamy kolana, pupa zatrzymuje się na wysokość kolan i łączymy przed sobą  hantle/butelki, następnie prostujemy nogi i oddalamy od siebie hantle/butelki. Życzę przyjemnych i efektywnych ćwiczeń.