Dieta a zespół policystycznych jajników

Mam 21 lat, rok temu urodziłam dziecko. Od tamtego czasu nie mogę schudnąć. Do tego jeszcze wykryli u mnie zespół policystycznych jajników. Nie jem dużo tylko tyle, ile powinnam, nie jem słodkiego ani fast foodów, staram się codziennie ćwiczyć... Moja waga jest okropna, mam 172 cm i 90 kg wagi. Pomóżcie mi schudnąć!
21 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam,

W diecie osób cierpiących na PCOS (zespół policystycznych jajników) otyłość lub nadwaga są częstym problemem. Utrata nadmiernej masy ciała może zmniejszyć objawy choroby, dlatego warto jest zacząć stosować dietę redukcyjną.

Główne zasady takiej diety to:
- zmniejszenie podaży energii,
- zmniejszenie podaży węglowodanów prostych (słodycze, słodzone napoje, owoce, białe pieczywo, cukier),
- zwiększenie spożycia produktów bogatych w błonnik pokarmowy (warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe - kasze, makaron pełnoziarnisty, ryż dziki i brązowy, pieczywo razowe),
- mniejsze spożycie tłustych potraw, mięs i pełnotłustych produktów mlecznych,
- regularne spożywanie posiłków, co 3-4 godziny. Spożywanie 4-5 posiłków dziennie, o małej objętości i kaloryczności
- unikanie produktów przetworzonych (gotowych dań, zup w proszku, sosów, produktów typu fast food itp.),
- częste spożywanie warzyw, owoców, nasion strączkowych, ryb, produktów pełnoziarnistych, chudego mięsa, orzechów i nasion oraz produktów pełnoziarnistych.

Proszę nie zapominać o regularnej aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.