Dieta aspirynowa po obrzęku Quinckego

Czy dieta aspirynowa po obrzęku Quinckego, który miał miejsce 2 tygodnie temu ma sens? Stosowałam, ją przez dwa tygodnie, czuję się po niej mega osłabiona, żadnej poprawy po niej ne czuję. Bardzo proszę o odpowiedź.

Sens stosowania diety aspirynowej w przypadku obrzęku zależny jest typu i podłoża choroby. Jeżeli ma ono charakter typowo alergiczny (w kierunku pokrzywki lub astmy) to przewlekłe stosowanie umiarkowanej diety o obniżonym poziomie salicylanów może być wskazane. Należy przy tym zaznaczyć, że zastosowanie takiej diety może obniżać ryzyko kolejnego ataku, ale nie jest skutecznym lekarstwem i nie zastępuje farmakoterpaii. Jedynym wyraźnym wskazaniem do takiej diety jest alergia konkretnie na salicylany. Jeżeli obrzęki nie mają podłoża alergicznego stsosowanie diety aspirynowej nie ma żadnego uzasadnienia.