Dieta bez efektów a schudnięcie 7 kg

Witam. Chciałabym schudnąć. Waże 66kg przy wzroście 165cm. Nie czuje się dobrze w swoim ciele. Próbowałam mniej jeść, jakieś diety, ale bez skutków. Proszę o pomoc, co mogłabym zrobic zeby schudnac te 5-7kg i czuć się lepiej, może jakąś dieta albo jadłospis. Pozdrawiam !
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Warto pamiętać, że proces utraty zbędnych kilogramów wymaga wytrwałości i systematyczności.
Przede wszystkim proponuję zwiększyć liczbę posiłków w ciągu dnia do 5 - to pomoże uregulować metabolizm i zapobiegnie nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Wskazana jest też rezygnacja ze słodyczy (w tym również pieczywa cukierniczego typu drożdżówki, pączki, ciastka francuskie itp.), napojów słodzonych (dosładzanie kawy i herbaty, gotowe soki, wody smakowe)
oraz słonych przekąsek typu chipsy, krakersy.
Poza tym dieta powinna być różnorodna - bogata w warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe (ciemne pieczywo, kasze, brązowy ryż, mąkę pełnoziarnistą, makaron razowy, płatki razowe i owsiane, otręby), chude mięso i ryby, produkty mleczne (jogurty, kefiry, maślanki. sery twarogowe).
Niewskazane jest natomiast znaczne ograniczanie kaloryczności diety, gdyż skutkuje to nagłą utrata masy ciała, a później efektem jo-jo.Ważne jest też, aby zadbać o regularną aktywność fizyczną, która poprawi kondycje i wspomoże redukcję masy ciała.

Witam, powinnaś zastosować dietę opartą na prawidłowych zasadach żywienia. Oznacza to, aby codziennie jeść 4-5 małych objętościowo posiłków, ale takich, aby nie czuć głodu – posiłki jedz powoli, dzięki temu zjesz mniej. Przed posiłkiem pij wodę mineralną (1 szklankę), co dodatkowo wypełni żołądek. Małe, a jednocześnie częste porcje przyspieszą metabolizm, co będzie skutkowało szybszym spaleniem tkanki tłuszczowej, a będą na tyle częste, że nie poczujesz głodu. Jedz co około 2-3 godziny – 3 posiłki główne i 2 przekąski. Ostatni posiłek jedz na 2-3 godziny przed snem, a pierwszy do godziny po obudzeniu się. Pamiętaj też ćwiczeniach – 3 razy w tygodniu po około 40 minut. Pij około 2 l płynów (bez cukru, bez kofeiny). Zapoznaj się również z pozostałymi zasadami żywienia, które znajdziesz w dziale zdrowe odżywianie. Oczywiście dieta bez aktywności fizycznej nie będzie aż tak efektywna, dlatego nie zapomnij o codziennych około 30-40 minutowych intensywnych ćwiczeniach. Pozdrawiam.

Witam,
ciało nie lubi diet, woli racjonalne odżywianie. Ograniczanie jedzenia też nie za wiele daje, bo przy odczuciu głodu trwającym dłuższy czas wytwarza się stan patologiczny w ciele polegający na spowolnieniu metabolizmu. Najpierw należy porozumieć się ze swoim przewodem pokarmowym, zdobyć jego zaufanie poprzez naturalne odżywianie. Gdy już usprawnimy trawienie można wprowadzać krótkotrwałe diety oczyszczające. Ale najpierw pierwszy etap:
Rano - kasza gotowana na wodzie z bakaliami, owocami lub w wersji warzywnej. To węglowodany.
Obiad to białko - ważna jest rozdzielność, jeden rodzaj białka dziennie- mamy dzień w tygodniu rybi, dzień mięsny - jemy to tylko z warzywami i pozostałe dni jarskie. Wówczas zajadamy się zbożami, warzywami, a białko to strączkowe fasolki, grochy, soczewice, cieciorki.
Kolacja- jarska zupa.
Do tego tłuszcze w ciągu wszystkich posiłków - masło, masło klarowane i oleje tłoczone na zimno. Jak jeszcze popije Pani zioła, ciało będzie mogło dążyć do równowagi.
powodzenia :)