Dieta bez jojo

Dzień dobry. Mam prawie 15 lat, jestem dziewczyną. Ważę 70 kg albo troszkę więcej, dokładnie nie wiem. Mam 170 cm wzrostu. Już kilka razy próbowałam się odchudzać, ale nie wychodziło. Nie jem w fast foodach, nie piję słodzonych napojów, w miarę możliwości chodzę do szkoły na pieszo, ćwiczę na w-fie, jeżdżę na rowerze stacjonarnym, latem na normalnym, staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jedynymi rzeczami jakich nie potrafię odstawić są słodycze. Czasem mam ataki głodu i zdarza mi się zjeść więcej, ale dlaczego pomimo diet nie mogę schudnąć? Zależałoby mi na 15 kg przez miesiąc, dwa, bez efektu jo-jo. Co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Jeśli chcesz uniknąć efektu jojo powinnaś wiedzieć, że tylko powolna utrata masy ciała Ci to zagwarantuje. Wszelkie popularne diety odchudzające są gwarancją uzyskania efektu jojo, a dodatkowo są bardzo niezdrowe i niekorzystne dla naszego metabolizmu, dlatego nie stosuj ich. Prawdopodobnie popełniasz podstawowy błąd a mianowicie spożywasz posiłki nieregularnie. Na początek zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz  w artykule artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Dbaj również o codzienną aktywność fizyczną. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam.