Dieta bezglutenowa a chudnięcie

Chciałabym przejść na dietę bezglutenowa, żeby zrzucić 5 kg, czy to spowoduje zmiany w moim organizmie, czy powinnam dodatkowo spożywać jakieś suplementy?

Witam,

Dieta bezglutenowa przeznaczona jest dla osób chorujących na celiakię, ale również stosuje się ją w połączeniu z dietą bezkazeinową w leczeniu autyzmu (chociaż badania naukowe nie są zgodne, co do skuteczności tego połączenia). Zrównoważona dieta bezglutenowa jest odpowiednia dla wszystkich.

Mimo wszystko dieta ta wymaga rozpoznania składników pożywienia, których należy unikać, dokładnego studiowania etykiet oraz umiejętności przyrządzania potraw bez glutenu.

Ale nawet tą dietę należałoby dostosować do Pani głównego celu, czyli schudnięcia.
Należy dobrać odpowiednią wartość kalorii, składników odżywczych oraz przygotować plan treningowy, aby efekt był trwały, a nie tylko na kilka miesięcy.

Dlatego bez względu na sposób jaki Pani wybierze i tak należy rozważyć dietę pod kątem odchudzania. Poza tym dieta bezglutenowa może być mimo wszystko droga w realizacji.
Jeśli źle Pani zbilansuje dietę może ona nie dostarczać odpowiedniej ilości węglowodanów, które są głównym źródłem energii dla naszego organizmu.

Gdyby była Pani zainteresowana zdrowym odchudzaniem zapraszam do zapoznania się z naszym programem dietetycznym na stronie: http://kalorynka.pl/

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
A. Erdmann
www.kalorynka.pl