Dieta bezglutenowa a pokrzywka i obrzęk skóry u dziecka

mój synek ma alergie jest na diecie bezglutenowej wykluczyłam wszystko co go uczula a pomimo często pojawia się ostra pokrzywka i obrzęk skóry podaje mu leki i nic nie pomaga alergolog zlecił badanie krwi ale niestety za wynikami muszę czekać dwa miesiące.ostatnio zauwżyłam że u syna tak też się dzieje na zmiany ciepło zimno czy powinnam martwić się o to?

Witam,
oprócz wykluczenia produktów z glutenem istotne jest taki ułożenie diety, by odbudować u dziecka kosmki jelitowe. Inaczej cały czas treści jelitowe będą wyrzucane na zewnątrz przez skórkę. Podstawą w diecie są jadane na kolację i śniadania kasze - jaglana, kukurydziana, ryż naturalny - gotowane na wodzie z dodatkiem owoców i oleju lnianego przed zjedzeniem. Konieczne są jarskie zupy i dania obiadowe z dodatkiem strączkowych.
Konieczna jest eliminacja nabiału i cukru w 100%. Przydaje się również kąpiel oczyszczająca na włosogłówkę.
Z alergii wychodzi się dietą w 6 miesięcy. Niezbędna jest jednak wiedza, jak oczyścić i wzmocnić dietą organizm dziecka.
Powodzenia