Dieta cukrzycowa w 35 tygodniu ciąży

Witam, nazywam sie Marta jestem w 35 tygodniu ciąży. od 20 tygodnia ciąży co miesiac jezdze do Diabetologa w poznaniu i jestem na diecie cukrzycowej.nie zarzywam zadnych tabletek. cukry na czczo mialam do 90 a po posialku do 120. od okolo tygodnia moje cukry na czczo sa wyzsze ok 95-98. nie wiem dlaczego. czy moze to byc spowodowane zblizajacym sie terminem?powinnam sie martwic?Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, poziom glukozy na czczo jest w dalszym ciągu prawidłowy, nie ma więc powodów do niepokoju, proszę kontynuować stosowaną dietę.

Jeżeli to ja prowadziłbym Panią to przy założeniu, że poziomy glukozy w pozostałych porach dnia są w normie pozostawiłbym Panią nadal na diecie.