Dieta, ćwiczenia a usuwanie nadmiaru wody

Witam, od 2 miesiący jestem na diecie, regularnie cwicze, zdrowo sie odżywiam, pije duzo wody, od tego czasu masa mojego tłuszczu spadła o 5 kilogramów(początkowo miałam nadmiar 4,5kg) ale woda, choc miałam ponad 6 kg do rzucenia spadła tylko o kilogram. Jakie mogą byc tego przyczyny i jak mam dalej postępować, aby udało mi sie pozbyc tej wody? Z góry dziękuje za pomoc :)

Witam, zalecana ilość wody to 30ml/1kg masy ciała i ok. 0,5l na 30 minut treningu.
Nie należy oczekiwać spadku wody - za mało tez mam danych, aby określić, czy jest to potrzebne. Jest to bowiem indywidualne i zależy od organizmu.
1. Należy zwrócić uwagę na Pani samopoczucie np. czy są oznaki zatrzymywania wody typu puchnięcie kończyn, ból głowy, duszności, uczucie ciężkości w nogach, poranne opuchnięcie powiek (tzw. worki pod oczami rano).
Jeśli takie objawy Pani zauważyła, faktycznie należałoby się wtedy zastanowić co dalej.
Natomiast bardzo zachęcam, aby sprawdzić poziom nawodnienia robiąc analizę składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (u dietetyka, wiele siłowni posiada również takie analizatory). Poziom wody powinien wynosić 50% i więcej. To powinno dostarczyć danych do prawidłowej interpretacji poziomu wody. Gratuluję spadku wagi!

Uważam, ze 5 kg na 2 miesiące to dobry wynik i co najważniejsze trwały. Gdyby to było więcej to najprawdopodobniej była by woda i mięśnie. Proszę w trakcie sugerować się nie masą ciała ogólną, a co miesiąc robić analizę składu masy ciała. ona jest miarodajna również dla osób, które ćwiczą. Zastanawia mnie na jakiej podstawie ocenia Pani spadek wody? Przecież 60 % organizmu to woda, nie można jej się całkowicie pozbyć z organizmu, woda może "spadać" jeśli jednocześnie spada masa mięśniowa, a na tym nam zdecydowanie nie zależy.
http://www.dietetykwkrakowie.pl/analiza-skladu-masy-ciala/

Witaam Na początek nalezy pogratulować wynku 5 kg w 2 miesiące to fajny wynik:)Proponowałbym przeprowadzić analize składu ciała.Pozdrawiam

Witam Panią,
Zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od Nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl