Dieta - czy powinnam?

Hej ; ) Mam 14 lat, mam 155 cm wzrostu i ważę 41,5 kg. Czy to dobrze? Czy powinnam się odchudzać?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała według siatek centylowych dla BMI (wskaźnika masy ciała) jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania i potrzebujesz wszystkich niezbędnych składników odżywczych i energii.

Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć nadwagi polecam zapoznanie się z zasadami zdrowego żywienia http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.