Dieta: czy przez pół roku można stracić około 15 kg?

Mam 20 lat, 157 cm wzrostu i ważę około 65 kg. Chciałabym schudnąć około 10-15 kg. Podejmowałam próbę odchudzania rok temu. Ważyłam jakieś 85 kg i schudłam do obecnej wagi. Sama bez ustalania diet, itd. Ale od tego czasu waga stoi w miejscu i ani drgnie, a chciałabym jeszcze trochę schudnąć. Jadłam w miejszych porcjach. Wykluczyłam z diety słodycze, napoje gazowane, ograniczyłam ilość spożywanych makaronów, ziemniaków. W moim codziennym planie dnia pojawiły się ćwiczenia. Biegam, robię brzuszki i wykonuje wiele innych ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Jem około 4 posiłków dziennie. Śniadanie, obiad coś po i kolację. Staram się po 18.00-19.00 nic nie jeść, a jeśli czuję głód, to jem jakiś owoc lub jabłko. Śniadanie koło godziny 10.00 (Jestem strasznym śpiochem) jem 2-3 kromki chleba razowego, z czego przeważnie każda jest z czymś innym (wędlina drobiowa, ser żółty, ser biały) oraz jakieś warzywo sałata, zielony ogórek, pomidor. Obiad około godziny 14.00 zupa i drugie danie: niewielka ilość ziemniaków (albo warzyw gotowanych na parze) + mięso przeważnie gotowany kurczak lub ryba. Podwieczorek jogurt + owoc. Kolacja 2 kromki chleba + 2 jajka. W weekend bardzo podobnie. Tylko zmieniam dodatki do kanapek, a na podwieczorek zamiast owoca warzywo.
20 LAT ponad rok temu

Witam,

Być może popełniasz błędy, o których nie zdajesz sobie sprawy. Zanim zaczniesz stosować jakąkolwiek dietę zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się zastosuj http: //abcdieta. pl/dieta-dla-nastolatka oraz http: //abcodchudzanie. pl/buduj-dobre-nawyki. Nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających, których skutkiem jest efekt jo-jo i niedobory pokarmowe.
Dodatkowo zacznij wykonywać ćwiczenia na te partie ciała, które chcesz zredukować. Ćwicz co najmniej 45 minut 3 razy w tygodniu. Wykonuj ćwiczenia naprzemiennie – siłowe 15 minut i aerobowe 30 minut (rower, jogging, pływanie). Dzięki ćwiczeniom tlenowym (aerobowym) spalanie tkanki tłuszczowej będzie skuteczniejsze. Ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie www. abccwiczenia. pl
Pamiętaj, że efekty będą widoczne po kilku miesiącach, ale tylko wtedy, gdy połączysz ćwiczenia z prawidłowym odżywianiem.

Pozdrawiam.