Dieta dla 11-latka

Witam mam 11 lat 150-155 cm wzrostu i waże okoła 60kg. Chciał bym schudnąć ale niewiem.
11 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Najlepszym sposobem na zredukowanie nadmiernych kilogramów, będzie zmiana stylu życia na zdrowy.
W tym celu warto stosować się do podstawowych zasad zdrowego odżywiania:
1) Spożywać regularnie posiłki,5 dziennie w odstępach mniej więcej co 4h
2)Unikać słodyczy i kalorycznych przekąsek typu chipsy, paluszki itp. - zastąpić je owocami, orzechami, nasionami słonecznika, migdałami, suszonymi owocami
3) Wybierać produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu - mleko 1,5%, jogurty, kefiry, sery twarogowe, a unikać w nadmiarze serów żółtych, typu Feta
4) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze, gotowanie w wodzie i pieczenie, a unikać smażenia na tłuszczu
5) Sięgać po ciemne pieczywo, płatki owsiane, makaron razowy, ryż brązowy
6) codziennie spożywać dużo warzyw i owoców
Ważne jest też, aby włączyć aktywność fizyczną - minimum 30 min dziennie dowolnego sportu lub ćwiczeń gimnastycznych.