Dieta dla 16-latka a zrzucenie brzucha i boczków

Czy mógłby ktoś ułożyć jakąś diete bo ja się na dietach nie zam:) Mam 16lat 90Kg 178wzrostu. Jeżdżę na rolkach 1godzinę codziennie czy to pomoże mi zzrzucić razemz dietą brzuch i boczki moge też robić brzuszki itp i zwiększyć czas jazdy ra rolkach jakie ćwiczenia są jeszcze dobre/areoby na brzuch i boczki ?
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W kwestii diety polecam zastosowanie się do zasad zdrowego odżywiania:
1) Spożywać codziennie 5 mniejszych posiłków, zamiast 3 obfitych
2) Wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe, bogate w składniki mineralne i błonnik
3) spożywać chude mięso i ryby, mleko i produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu, a unikać kalorycznych serów żółtych, tłustych deserów mlecznych itp.
4) Unikać dań typu fast food oferowanych w barach szybkiej obsługi
5) Nie spożywać słodyczy i słonych,kalorycznych przekąsek, a zastąpić je warzywami i owocami, najlepiej w świeżej postaci
6) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze i w wodzie oraz pieczenie w folii, a unikać smażenia (zwłaszcza na głębokim tłuszczu)
Aktywność fizyczna powinna być realizowana w wymiarze 1 godziny dziennie, każdego dnia.
Polecam również ćwiczenia na partie brzucha:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch

Witam, jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch polecam artykuł http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Wg siatek centylowych Twoja masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę, dlatego powinnaś zwrócić uwagę na swoją codzienną dietę. Nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier).
Spróbuj jeść 4-5 małych objętościowo posiłków – 3 posiłki główne i 2 przekąski. Na przekąski jedz: owoce lub jogurt naturalny z garstką owoców lub z orzechami. Na śniadanie wybieraj np. 2-3 kromki chleba razowego z pastą jajeczną lub twarogową lub rybną lub z warzyw strączkowych lub z awokado (bez majonezu, ale za to z jogurtem 2%) z warzywami np. 1 pomidorem lub ½ papryki albo zupę mleczną – płatki owsiane z mlekiem/jogurtem 2% z garstką owoców. Na obiad standardowo kasza/ryż brązowy/ makaron pełnoziarnisty/ ziemniaki (bez tłuszczu i śmietany) z dużą ilością warzyw i dodatkiem białkowym (chudym mięsem, jajkiem, rybą lub warzywami strączkowymi). Unikaj potraw smażonych w panierce i w głębokim tłuszczu. Na kolację postaw na zupy np. krem (bez dodatku tłuszczu i śmietany, na wywarze warzywnym) lub zwykłe kanapki z chleba razowego. Posiłki nie powinny być za małe, ponieważ potrzebujesz energii do prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinnaś wprowadzić na stałe. Pozdrawiam.