Dieta dla 16-latki z nadwagą

Witam.mam 16 lat Mam okolo 180 cm wzrostu i okolo 88 kg wagi , chciałbym żebyście mi pomogli ułożyć diete chodze na siłowni 3-4 razy w tygoniu biegam na bieżni okolo 15 min i spaceruje okolo 15 min(mam taką rozpiske) . cwicze inne partie wylewajać litry potu POMOŻCIĘ

Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o ćwiczenia - warto przede wszystkim zwiększyć aktywność fizyczną typu: jazda na rowerze, bieganie, basen, rolki, a nieco zmniejszyć trening siłowy.
Co do diety - przede wszystkim należy wyeliminować słodycze, fastfoody, chipsy, dosładzanie herbaty. Dobrze wyeliminować z diety dżemy, miód. Musisz zwiększyć spożycie warzyw i owoców - zawierają błonnik pokarmowy, który sprawi, że Twój organizm będzie wchłaniać mniej składników odżywczych, a tym samym zapobiegnie tyciu i usprawni pracę jelit. Na obiad wybieraj produkty pełnoziarniste - makaron razowy, ryż brązowy, kasza gryczana. Tłuste mięso wołowe i wieprzowinę zamień na kurczaka, indyka lub chudą cielęcinę. Nie stosuj napojów gazowanych. Jedz regularnie, 4-5 razy dziennie, bez dojadania między posiłkami! Te pierwsze zmiany pozwolą Tobie uzyskać zadowalający efekt :)