Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta dla 18-latki

Mam 18 lat, ważę 67 kg przy wzroście 1.65. Nie jem bardzo dużo słodyczy, tylko od czasu do czasu jak każdy z nas, ale zaczyna robić mi się brzuch i pojawiają się boczki, ktore widać. Prosiłabym o radę :)

18 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam,

Twoje BMI wynosi 24,63. Na siatce centylowej odpowiada to obszarowi "lekko" powyżej 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę. Niemniej taka ocena nie może być ostateczna, gdyż na masę ciała składa się szereg czynników (m.in. budowa kośćca, skład ciała). Najlepiej, abyś udała się do lekarza, który ma dostęp do danych odnośnie Twojego wcześniejszego rozwoju i może również wizualnie ocenić, czy problem z masą ciała rzeczywiście występuje. Nawet jeśli tak, to mamy do czynienia z lekką nadwagą, którą "zlikwidujesz" poprzez większą ilość ruchu i unikanie kalorycznej żywności. Zachęcam do ćwiczeń.

Zrezygnować bez szkody dla zdrowia możesz z produktów takich jak:
cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy