Dieta dla 18-latki mającej 160 centymetrów wzrostu

Witam. Ile kalorii dziennie powinna jeść 18-latka przy wzroście 160 cm i wadze 48 kg ?

Witam,

Podstawowa przemiana materii określana orientacyjnie na podstawie wzorów wynosi dla Pani około 1300 kcal, całkowita kaloryczność diety w zależności od m. in. aktywności fizycznej będzie się wahała od około 1800 kcal - 2100 kcal na dzień.

Pozdrawiam

Witam!
W diecie oprócz kalorii istotne są składniki tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60-55% z węglowodanów (kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste), 25-30% z tłuszczu (orzechy, nasiona słonecznika, masło, oleje roślinne) i około 15 % białka (mleko, produkty mleczne, mięso, ryby). Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska