Dieta dla 18-latki pozwalająca osiągnąć zamierzoną wagę

Witam. Napiszę w skrócie. Waha początkowa: 57 kg. od stycznia do maja schudłam do 46kg. Później przez maj i czerwiec strasznie dużo jadłam i nie ćwiczyłam, więc teraz waga pokazuje 55kg. Jak ponownie się ich pozbyć? W miesiąc? Zależy mi aby do końca lipca zobaczyć te 46kg na wadze. Jest to możliwe? Mam 166cm wzrostu. Wiem, że 46 to mało, ale proszę o radę jak tego osiągnąć. Ile dziennie ćwiczyć i ile kalorii jeść?

Mgr Ewa Tomczyk Dietetyk, Wrocław

Witam,

zachęcam do zmiany podejścia do odchudzania. Szybko nie zawsze znaczy trwale. Jeśli zgubi Pani 9 kg do końca lipca, to proszę się zastanowić ile będzie Pani ważyć we wrześniu?

Częsty efekt szybkiego odchudzania czyli jojo powoduje większy przyrost masy ciała po odchudzaniu niż początkowy spadek. Zachęcam do systematycznej zmiany Pani nawyków żywieniowych w kierunku tych zdrowszych- to ich wypracowanie jest prawdziwym sukcesem.

Pozdrawiam,

Witam Panią,

Przyjęła Pani bardzo złą drogę w odchudzaniu. Chce Pani schudnąć bardzo szybko i do bardzo niskiej jak na swój wzrost wagi. Pop pierwsze zbyt szybkie chudnięcie nie niesie za sobą trwałych efektów o czym sama Pani się przekonała. zbyt drastyczna dieta często kończy sie efektem jo-jo. Nie możemy głodzić swego organizmu tylko wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i systematyczną aktywność fizyczną. Po drugie zbyt niska waga jest niebezpieczna. Zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej prowadzi do zaburzeń gospodarki hormonalnej.
Uważam że nie powinna Pani już chudnąc a zdrowo się odżywiać i wyrzeźbić, wymodelować ciało poprzez ćwiczenia.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Trudno jest jednak dobrać treningi nie znając Pani możliwości. Warto mieszać plany treningowe, ponieważ mięśnie się przyzwyczajają do ćwiczeń i z czasem może Pani nie zauważyć postępów. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń, aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, Natalia Gacka, FitnessBlender, Zuzka light, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Pamięta Pani również, że oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Jadłospis powinien być dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego. Bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk