Dieta dla 18-letniej osoby ważącej 69 kilogramów

Witam, Moje dane: 176cm, 69kg (przed odchudzaniem 118), 18 lat. Od lata jestem na diecie redukcyjnej. Na początku z dietetykiem NaturHouse, z którym udało mi się tyle schudnąć. Zauważyłem że jedząć więcej niż 1300 kcal- przybieram na wadze nawet do 74kg i po kilku dniach jest normalnie. Leczę niedoczynność tarczycy. Codziennie ćwiczę- ok. 30km na rowerze stacjonarnym (1,5h). Proszę o ułożenie dla mnie przykładowej diety (5 posiłków), aby schudnąć jeszcze kilka kilogramów. Czekam na odpowiedź:)

Witam,

Dieta 1300kcal dla młodego mężczyzny jest zbyt niskokaloryczna! Schudł Pan bardzo ładnie i tu wielki gratulacje ale w Naturhouse powinien Pan przejść jeszcze etap stabilizacji wagi, który jest niezbędny aby utrzymać wyniki oraz zapobiec efektowi jo-jo.
Z pewnością ważna jest tutaj również aktywność fizyczna więc nie przestaje Pan jeździć na rowerze. Prośże stopniowo zwiększać kaloryczność diety o około 100kcal na tydzień.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pana zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk