Dieta dla 21-latka ważącego 103 kg przy 184 cm wzrostu

Jestem mężczyzną mam 184 wzrostu i waże 103kg.Co mam jeść?jakie odstępy między posiłkami?jakie porcję?Chciałbym dostać konkretną diete co do mojej osoby.Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Myślę, że dysponując danymi które Pan wysyła nikt nie poda Panu konkretnej diety, ponieważ kaloryczność jadłospisu jest uzależniona od wielu czynników. Należało by udać się na konsultację dietetyczną, gdzie dietetyk wykona odpowiednie pomiary za pomocą specjalnej wagi oraz przeprowadzi z Panem wywiad żywieniowy i zdrowotny. Dopiero na tej podstawie możliwe jest ułożenie indywidualnej diety.

Mogę przedstawić Panu jedynie podstawowe informacje. Z pewnością nalezy zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinien Pan również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
Aby poprawić wygląd sylwetki powinien Pan również wprowadzić ćwiczenia. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia przeze mnie diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk dietetyk