Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta dla 22-latki ze skoliozą

Mam 22 lata i chciałabym schudnąć - kilka kg, bo nie ma nadwagi, tylko boczki i wystający brzuch. Ale problemem jest stan zdrowia - skolioza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, różnice w wysokości bioder (lewe jest o 1-1,5 cm niżej od prawego) - wiem już, że nie mogę wykonywać ćwiczeń siłowych (sztanga itd. odpada a tylko tak ćwiczyłam wcześniej i były efekty). Do tego mam dwie niedomykalności zastawek (niewielkie, kilka mm) i lekarz zabronił mi biegać. Więc jak ćwiczyć? Odżywiam się zdrowo.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań
31 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Ja jako dietetyk nie jestem specjalistą w dziedzinie ćwiczeń, dlatego nie chciałabym doradzać w tej kwestii. Bardzo proszę zwrócić się z pytaniem do dyplomowanego fizjoterapeuty lub trenera personalnego, który na pewno pomoże.

Pozdrawiam,

Olga Marzol

Dietetyk i psychodietetyk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.
0

Witam Panią, co do ćwiczeń najlepiej skonsultować sprawę z trenerem lub fizjoterapeutą. Należy bliżej poznać Pani stan zdrowia aby odpowiednio dobrać treningi. Musi Pani pamiętać, że 70% sukcesu to odpowiednia dieta. Pisze Pani iż zdrowo się odżywia więc połączenie diety i ćwiczeń z pewnością przyniesie pożądane efekty. życzę powodzenia! W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety