Dieta dla 24-latki pracującej fizycznie

Witam, Dbam o linie ale uwielbiam slodkie bulki (drozdzowki,chalki) :) Mam 130cm wzrostu i 37kg. Pracuje w markecie zoologicznym -jest topraca stojaca, fizyczna(dzwigam rozny towar). Chcialabym sie dowiedziec, czy na sniadanie moglambym zjesc jakas pyyyyszna slodka bulke? Czy moglabym poprosic o ulozenie jadlospisu domjego stylu zycia? Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz. Pozdrawiam.

Witam.
Śniadanie powinno składać się z 2 kromek pieczywa ciemnego, ponieważ jest to węglowodan złożony który wypełni i zaspokoi głód na dłużej. Drożdżówka lub inna słodka bułka to węglowodan prosty zasyca na krótko i przysparza zbędnych kilogramów. Proszę jeść 5 razy dziennie co 3 godziny tak, aby ostatni posiłek był 2-3 godziny przed snem . Dietę proszę wzbogacić w owoce, warzywa oraz białko.
Proszę pamiętać, że główny posiłek powinien się składać z 2/3 warzyw i 1/4 białka.
Wykluczamy oczywiście słodycze, napoje gazowane, fast food. Dobrze jest też włączyć ruch.
Życzę powodzenia .
Pozdrawiam Julita krawczyk

Witam serdecznie,

Powinna Pani zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która stanie się Pani stylem życia a efekty utrzymają się na stałe. Może Pani od czasu do czasu zjeść na śniadanie słodka bułkę, ale oczywiście nie sprzyja to odchudzaniu. Słodka bułka nie ma praktycznie wartości odżywczej a samą chemię i cukier. Dieta stanowi 70% sukcesu w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Polecam także ćwiczenia fizyczne które stanowią 30% sukcesu. Jeżeli chodzi o ćwiczenia może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub wykonywać je samodzielnie w domu. W internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Zwraca Pani uwagę na prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń , aby nie obciążać stawów i odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Ćwiczenia muszą sprawiać Pani przyjemność oraz być dostosowane to Pani możliwości. Nie mniej jednak tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po 30 min treningu. Najważniejsza jest systematyczność ćwiczeń, nie należy ćwiczyć codziennie ponieważ mięśnie również muszą mieć czas na regeneracje. zalecam ćwiczenia od 3 do 5 razy w tygodniu. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk