Dieta dla 26-letniej osoby ważącej 93 kilogramy

Witam, Mam na imię Ewelina. Potrzebuje pomocy w sprawie odchudzania. Mam 26lat i ważę 93kg przy wzroście 170cm. Jestem niezadowolona ze swojej figury. We wszystkich partiach ciała jest mnie za dużo...Prosze o pomoc. Czy mam zrobić jakies badania w tym kierunku?Co rok wyjeżdzam za granice na poł roku. Wtedy waga nieznacznie spada chociaz pracuje fizycznie. Ale kiedy wracam do kraju znow rośnie i to jeszcze wiecej niz mialam wczeszniej. Powinnam udac sie do dietetyka? Bo wiem ze to otylosc

Witam Panią,

Najlepiej jak sprawą zajmie się specjalista. Jedynie indywidualnie dobrana dieta przynosi pożądane i długotrwałe efekty. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Jeżeli jest Pani z Warszawy to zapraszam na konsultację.
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam indywidualną i odpowiednio zbilansowaną dietę.

Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.

Zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska