Dieta dla 34-letniej kobiety

Chciałam w miesiąc schudnąć 10 g -jak osiągnąć taki efekt ....Proszę o odpowiedz Marta

Pani Marto 10g w miesiąc to tego chyba najlepsze wagi nie mierzą. A 10 kg w miesiąc to nie tylko wydaje się niemożliwe ale też niezdrowe. Prawidłowo powinna Pani chudnąć 0,5-1 kg w ciągu tygodnia, czyli w miesiąc max. 4 kg, ewentualnie 5 jeśli w organizmie gromadzi się woda.

Witam,
Najzdrowsze tempo ubytku masy ciała to 0,5-1,0 kg tygodniowo, co daje najbezpieczniejsze tempo odchudzania na poziome ok 4 kg miesięcznie. Ubytek wagi 10 kg w miesiąc jest po pierwsze ciężki do osiągnięcia, po drugie niebezpieczny dla zdrowia. Myślę, że żaden szanujący się dietetyk nie będzie obiecywał Pani takiego tempa odchudzania.

Witam Panią,

Uznaje że się Pani pomyliła i chciała napisać 10kg a nie 10g. Należy pamiętać, że bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 0,5-1kg tygodniowo. Zakłada Pani zbyt drastyczne odchudzanie, które najczęściej kończy się efektem jo-jo, utratą elastyczności i obwisłą skórą, która nie nadąża się regenerować a co gorsza zaburzeniami hormonalnymi. Odradzam tego typu działania.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk