Dieta dla 42-letniego mężczyzny

Witam mam na imię Piotr a moim celem jest budowa suchej masy, obecnie warze 90 kg.Mój problem dotyczy pierwszego posiłku czyli śniadania, jest to omlet z białek ,płatków owsianych i banana.Godzinę po posiłku ruszam na siłownie i po rozpoczeciu cwiczeń ogarnia mnie zmeczenie, brak sił i senność. Rano też cierpie na wstręt do jedzenia. Czy powinienem ćwiczyć naczczo?? Pracuje na zmiany i w następnym tygodniu idę na siłownie wieczorem wtedy taki problem nie występuje ,mam wiecej siły i ochoty do wy

Witam Pana,

z pewnością nie powinien Pan ćwiczyć na czczo. W tym wypadku będzie Pan miał jeszcze mniej siły na trening. Proponuję zwiększyć porcje śniadania, odczekać około 2h i iść na siłownię. W posiłku przed treningowym proszę również zwiększyć porcje węglowodanów np. dołożyć więcej płatków owsianych, wprowadzić razowe pieczywo, zjeść dodatkowy owoc lub garść orzechów, migdałów czy nasion słonecznika, pestek z dyni. Można również zainwestować w odżywki i wypijać koktajl przed treningiem.
Ważne jest równiez to co jada Pan po treningu i w ciągu całego dnia.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk