Dieta dla 5-letniego alergika

witam, jaki ułożyć jadłospis dla 5 letniego dziecka z alergią na brzozę ponad 100% 6 klasa, trawy i zboża 5 klasa, olcha, leszczyna, seler, marchewka ziemniak, jabłko i inne krzyżowe? Dodam, że dziecko ma bardzo mały apetyt?

Droga Mamo,

ma Pani niełatwe zadanie. Alergie bowiem się ze sobą krzyżują i np. jeśli dziecko uczulone jest na brzozę to nie powinno także jeść: selera, brzoskwini, marchewki, soku z marchwi, jeśli mamy do tego zboża to także najczęściej warto wykluczyć gluten itd.

Radziłabym osobiście skontaktować się z dietetykiem, aby dokładnie ustalił dla Pani dziecka dietę.

Zapraszam do kontaktu

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/