Dieta dla 6-miesięcznego dziecka

czy dieta mojego 6 miesiecznego dziecka jest prawidłowa? Podam ilość zjadanych porcji i orientacyjne godziny: 8.00 kaszka na wodzie (150 ml 5-6 łyżek) 11.00 mleko Bebiko2 (120-140ml) 14.00 jakaś zupka ze słoiczka a jeśli maluch jeszcze jest głodny to daje mu jeszcze jakiś deserek 17.00 znów mleko Bebiko2 20.00 mleko Bebiko2 z kleikiem ryżowym Między posiłkami daje oczywiście dziecku do picia herbatki lub soczki odpowiednie do jego wieku.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc określić prawidłowość diety w pierwszym rzędzie bierze się pod uwagę przybieranie dziecka na masie ciała. Proponuję udać się z dzieckiem do pediatry jeżeli Panią coś niepokoi.