Dieta dla 65-latki po operacji jelita grubego

Witam , moja babcia ma 65 lat i jest po operacji jelita grubego (nowotwór 2 stopnia) , na szczęście obyło się bez stomii , jest po radioterapii (od operacji minęły 2,5 mies). Jaką dietę powinna stosować i co powinna jeść, a jakich produktów unikać . Nadal ma częste bóle brzucha i zaparcia .

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

w przypadku Pani babci wskazana by była wizyta u dietetyka który po wywiadzie udzieli Państwu szczegółowych wskazówek, można poprosić o skierowanie do dietetyka i odbyć wizytę w ramach NFZ.

Pozdrawiam