Dieta dla 9-miesięcznego dziecka

Witam szukam porady związanej z jadłospisem dziecka . Moje pytanie brzmi co może jeśc 9 miesięczne niemowlę jakie produkty ?

Podstawą diety wciąż powinno być mleko (jeśli karmi Pani piersią, to bardzo dobrze, a jeśli nie to należy kontynuować mleko modyfikowane). Ponadto w tym wieku dziecko może już spożywać:
- Kaszki zbożowe, kleik ryżowy, pieczywo, namoczone w mleku sucharki, chrupki ryżowe lub kukurydziane (oczywiście bez dodatku cukru, soli i innych dodatków). Należy wybierać kaszki i inne produkty, które nie mają dodatku cukru. Może to być np. kasza manna, kasza jaglana lub kukurydziana gotowane na wodzie, z dodatkiem świeżych owoców. Można także przyrządzić kaszkę owsianą (jeśli nie znajdzie Pani w sklepie kaszki owsianej, najlepiej zmielić płatki owsiane błyskawiczne przed ugotowaniem). Jako posiłek np. na 2.śniadanie można także podawać cząstki pieczywa z masłem i do tego jakaś pasta warzywna lub ugotowane jajo (3-4 razy w tygodniu). Generalnie kaszki i kleiki powinny być podawane rano i wieczorem.
- 3-4 razy w tygodniu należy podawać dziecku całe jajko.
- Obiad powinien (ale nie musi) składać się z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem (15 g) lub rybą (1-2 razy w tygodniu) z dodatkiem ziemniaków, ryżu lub kaszy.
- Oprócz tego codziennie dziecko powinno otrzymać porcję owoców: przecier owocowy lub owoce lub sok (najlepiej przecierowy): nie więcej niż 150 g.
- Można wprowadzić kilka razy w tygodniu (w małej ilości) produkty mleczne takie jak: jogurt naturalny, kefir, maślanka, twarożek (bez konserwantów, barwników, aromatów i bez cukru).
- Należy unikać podawania soli i cukru podczas przygotowywania posiłków oraz wybierać produkty bez dodatku soli.
- Do dań obiadowych należy dodawać łyżeczkę dobrej jakości oleju roślinnego np. oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej rydzowy lub prawdziwe masło.
- Między posiłkami dziecko powinno pić wodę niskozmineralizowaną (zawartość soli mineralnych ogółem < 500mg/1 litr wody) lub herbatki ziołowe dla dzieci. Soki należy podawać tylko czasami (jako porcja owoców).
- Posiłki powinny być urozmaicone, o coraz bardziej stałej konsystencji, aby stymulować żucie pokarmu.
Po więcej informacji odsyłam na stronę http://www.1000dni.pl/1000-dni-zywienia-dziecka/7-12-miesiecy#rozszerzanie-diety.
Pozdrawiam serdecznie.