Dieta dla dwunastolatki

Mam na imię Maja i ważę 65 kg, mam 12 lat i 163 cm wzrostu. Nawet pani doktor powiedziała mi, że to za dużo. Proszę o pomoc! Dziękuję!

Witam!

Czy wykluczono inne niż żywieniowe przyczyny nadwagi (np. zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu)?

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Powinnaś także zwiększyć aktywność fizyczną. Minimum to 30 minut dziennie. Zajrzyj na stronę abccwiczenia.pl Znajdziesz tam przykładowe ćwiczenia.

Pozdrawiam