Dieta dla dziecka po 6-miesiącu życia

Witam, Jak powinna wyglądać dieta niemowlęcia po 6 mies życia? Ile posiłków powinno zjadać, ile wody wypić? Mój syn był karmiony piersią, nie było potrzeby dopajania, teraz gdy skończył 6 mies próbowałam podawać mu wodę, wode z sokiem domowej roboty, jednak nie chce nic pić - jak mogę go zachęcić do picia? Synek również nie chce jeść owoców, próbowałam podawać mu różne ( pojedyńcze) owoce w słoiczkach, nawet banana, jednak nie chce jeść owoców. Zjada wyłącznie warzywa.Jak przekonać do owoców?

dziecko uczy sie nowych smaków, i często zaczyna je akceptować dopiero po kolejnej próbie, średnio 10 razy musi skosztować żeby w końcu zaakceptować. Proszę nie zrażać się odmowa , trzeba próbować , wystarczy na początku dać tylko do polizania . Owoce można mieszać z warzywami i stopniowo zwiększać ilość owoców.
Napoje można podawać nie z butelki tylko z kubeczka lub przez słomke lub kubek niekapek , wtedy to nie kojarzy sie z butelka z mlekiem i czasem z ciekawości zacznie pić.