Dieta dla kobiety z zaburzeniami miesiączkowania

Dzień dobry. Proszę mi pomóc. Jak mam zdrowo przybrać na wadze przy chorym i bardzo wrażliwym żołądku? Lekarz zalecił stosować dietę łatwo strawną. Ważę 42 kg przy wzroście 159 cm. Mam zamiar iść na siłownię i tam ułożyć z trenerem plan ćwiczeń powodujących przybieranie na masie mięśniowej. Czy to dobry pomysł? Zaznaczam,że nie mam miesiączki już 4 miesiąc.Czy jeśli przybiorę na wadze w mięśniach to ona wróci?I jak mam jeść żeby nie obciążyć żołądka(aby było łatwo strawnie tak jak zalecił lekarz

Lek. Tomasz Budlewski

Aby występowała miesiączka uznaje się że muszą być odpowiednie zapasy energetyczne w organizmie tzn tłuszczowe. Co do braku miesiączki proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. co do treningu i diety prowadzonej przez trenera sądzę, że pomysł super tylko aby trener miał przeszkolenie dietetyczne./