Dieta dla mnie - odchudzanie

Cześć! Mam około 158-161 i waże około 62-64kg. Chcialabym w 6 miesięcy schudnąć 10kg, ale nie piszcie, że mam robić jakieś ćwiczenia, bo i tak mam 10 godzin tygodniowo w-f. Pomóżcie. Liczę na waszą pomoc.
ponad rok temu

Witam,

Najlepszym sposobem na szczupłą sylwetkę jest regularna aktywność fizyczna, ale tylko z odpowiednim jadłospisem. Same ćwiczenia nie poparte prawidłowym odżywianiem mogą nie przynosić żadnych efektów. Dlatego zanim zaczniesz myśleć o odchudzaniu powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, które znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj również, że utrata 10kg w ciągu miesiąca jest niezdrowa i nieprawidłowa, a może przynieść jedynie niedobory pokarmowe, spadek kondycji fizycznej i psychicznej oraz efekt jojo. Dlatego nie warto restrykcyjnie ograniczać pożywienie, aby po kilku miesiącach znów walczyć z nadmiarem kilogramów. Optymalna utrata masy ciała to od 0,5 do 1 kg w ciągu tygodnia i tego powinnaś się trzymać.

Pozdrawiam.