Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta dla nastolatki - ile kalorii?

Mam 16 lat, przy wzroście 167cm, ważę 51kg. Ćwiczę 3 razy w tygodniu na wf, do tego trenuję Aikido 2-3 razy w tygodniu. Do tego dochodzą okazyjne ćwiczenia ruchowe po pół godziny i spacery z psem. Ile waszym zdanie powinnam dostarczać kalorii organizmowi? Dodam, że jestem na stabilizacji, aktualnie jem ok.1900kcal.
, 16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zacznę od tego, że Twoja masa ciała jest za niska w stosunku do wzrostu. Twoje BMI znajduje się przy 10 centylu, poniżej którego rozpoznaje się niedowagę. Nie powinnaś już więcej chudnąć. W Twoim wieku nie jest to wskazane, gdyż może niekorzystnie odbić się na zdrowiu. Jeśli jesteś po diecie odchudzającej i sporo schudłaś, powinnaś wykonać podstawowe badania, by sprawdzić, czy np. nie grozi Ci anemia.

W Twoim wieku powinnaś spożywać od 2100 kcal przy niskiej aktywności fizycznej, do 2400 kcal dziennie  przy aktywności fumiarkowej, czyli jeśli ćwiczysz kilka razy w tygodniu.

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0

Witam, obecnie Pani waga jest zbyt niska, podobnie jak kaloryczność. Pisze Pani, że jest na stabilizacji ale doszła Pani do niedowagi. Proszę powoli zwiększać kaloryczność posiłków. Należy to zrobić rozważnie i pod kontrola najlepiej dietetyka aby nie doprowadzić do efektu jo-jo. Jeżeli Pani ćwiczy to powinna Pani dojść przynajmniej do 2500kcal. W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Dzień dobry! Jest Pani w okresie rozwoju fizycznego i powinna dostarczać wskazaną ilość energii oraz składników odżywczych. Prawidłowe zbilansowanie żywienia w ciągu dnia zapewni Pani odpowiedni wzrost i rozwój całego organizmu, a także da siłę na wykonywanie wszystkich codziennych czynności. Z opisu, który został do nas przysłany wynika, że jest Pani osobą bardzo aktywną fizycznie. Z tego powodu zapotrzebowanie kalorycznie powinno być zwiększone i wynosić ok. 2500 kcal. Taka podaż energii pozwoli na utrzymanie prawidłowej masy ciała . Nie wiem jaką kaloryczność Pani stosowała podczas odchudzania? Warto pod kontrolą dietetyka zwiększać kaloryczność, gdyż w Pani przypadku 1900 kcal to stanowczo za mało. Odpowiedź dla Pani opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia. Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu! Warto również przeczytać: Nastolatek na diecie http://bydgoszcz.mojdietetyk.pl/artykuly/nastolatek-na-diecie.html?c=4 Serdecznie Pozdrawiam Monika Frank, Dietetyk www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl tel. 696 884 351

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy