Dieta dla osoby przybierającej na wadze

Witam, mam 23 lata, 166 cm i uwaga! 73kg wagi. Od pół roku tyję, słodycze ograniczyłam do jednego batonika dziennie i po dwie łyżeczki cukru do herbaty i kawy i jem 3 razy dziennie posiłki. Na udach mam już rozstępy. Wspomnę również ze mam problemy z wypróżnianiem tzn. raz na tydzień (czasami jak małe dziecko). Kupiłam sobie błonnik ale nie potrafię go zrobić. Proszę o poradę jak zbilansować dietę a nawet o rozpiskę co mogę jeść bo na prywatną wizytę u dietetyka mnie nie stać.

Aby schudnąć należy regularnie ćwiczyć i zmienić swoje nawyki żywieniowe, tzn:

- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty
- ograniczenie mięsa
- spożywanie roślin strączkowych
- zamiana białego chleba na chleb pełnoziarnisty
- zamiana słodkich napojów i soków na wodę i zieloną herbatę.
- spożywanie warzyw do każdego posiłku
- zamiana słodyczy na owoce, suszone, owoce, orzechy
- ograniczenie ilości dodawanego cukru do kawy i herbaty (dwie łyżeczki to bardzo dużo)

Zapraszam również na stronę:
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska

Niestety batonika powinna Pani pożegnać na stałe, a zamiast cukru używać stewię lub ksylitol (to naturalne słodziki do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością), stopniowo rezygnując z niego całkowicie.
Ilość posiłków proszę zwiększyć do 4 -5.
Nie wiem jaki błonnik Pani kupiła, ale może go Pani dodawać do jogurtów, owsianek, zup, posypywać sałatki warzywne, albo rozmieszać z wodą w szklance i wypić. I koniecznie pić 1,5 - 2 litry wody małymi porcjami przez cały dzień.
zapraszam na stronę
www.miesowicz.fitdietetyk.pl do sekcji "porady"

pozdrawiam