Dieta dla rocznego dziecka

czy roczniakowi można podawać-wafle ryżowe, serek topiony, homogenizowany, ser źółty, twaróg, kisiel, galaretkę, budyń, chrupkie pieczywo, suchary, dzemy, marmolady, chrupki, andruty, suche wafle?czy nie są to szkodliwe i przetworzone produkty?a przecież hipp, babydream, inni producenci robią takie specjalnie dla niemowląt, jak to rozumieć?,czy są bezpieczne, zdrowe, zalecane w diecie roczniaka i dwulatka?czytałam, że do 3 roku życia, nawet 4 powinny być wykluczone z diety dziecka, to prawda?

Wszystko zależy od przyjętego systemu wprowadzania produktów do diety dziecka, który najlepiej jest opracować z pediatrą lub dietetykiem prowadzącym dziecko. Prowadzone przeze mnie dzieci często do drugiego roku życia mają wprowadzone do diety wszystkie (zgodne z zasadami zdrowego żywienia) produkty, przy założeniu, że nie ma przeciwwskazań natury medycznej. Z produktów, które Pani wymieniła jest jednak kilka, które wyjątkowo dla dzieci się nie nadają - a mianowicie serki topione (ciężko o bardziej przetworzoną żywność), dowolne produkty o wysokiej zawartości cukru (galaretki, serki homogenizowane smakowe, kisiele), ser żółty jako produkt ciężkostrawny, wysokokaloryczny i zawierający azotany jako konserwanty również nie jest polecany. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do produktów jakie można wprowadzać do diety - najlepiej jest się zdać na producentów żywności dla niemowląt i kupować specjalne artykuły przeznaczone dla dzieci.