Dieta dziecka z laktozą

tu znowu anna. dotyczy pytania o laktozę,oczywiście córeczka je wszystkie owoce i warzywa,oraz pije tran ponieważ za bardzo nie lubi ryb. jest pod stała opieka lekarza ,robione ma badania kontrolne,ogólnie dobrze się rozwija nie ma zastrzezeń tylko martwi mnie to czy nie zamało ma w diecie wapnia? dziękujję serdecznie za odpowiedz.anna.

Droga Mamo, nie pisze Pani w jakim wieku jest dziecko.
Dzieci w wieku po pierwszym roku życia powinny przyjmować 3-4 porcje nabiału dziennie, np.:
- szklanka mleka
- mały jogurt naturalny
- twarożek z białego sera ok. 2 łyżki
- kefir, maślanka po 200ml
- kaszka mleczno-zbożowa ok. 150-200g
- ser żółty 2 plasterki

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/