Dieta i aktywność fizyczna a problem ze schudnięciem

Mam 17 lat, 163cm/44kg. Wszyscy mi mówią że jestem bardzo szczupła i powinnam przytyć, ale ja uważam że tak nie jest, jak patrzę na siebie to wydaje mi się że mogłabym ważyć mniej. Próbowałam już chudnąć i udało mi się na razie zrzucić 1kg ale więcej mi się nie udaje. Robię 10km dziennie na rowerze stacjonarnym i jem ok.500 kalorii dziennie ale ciągle waże 44 kg. Nie wiem co robię nie tak. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co powinnam zrobić? Dziękuje z góry za odpowiedź.

Witam, masa ciała 44 kg przy wzroście 163 cm, to spora niedowaga, organizm już nie ma z czego chudnąć dlatego Pani nie spada z wagi - ponieważ organizm broni się przed nadmiernym jej spadkiem. Tego typu problemy można już kwalifikować jako zaburzenia odżywiania, proponuję skonsultować się z dobrym dietetykiem.