Dieta i aktywność fizyczna przy naczyniaku wątroby

Witam! Mam pytanie odnośnie stylu życia i zaleceń dla posiadaczy naczyniaka wątroby (1cm). Czy można uprawiać sporty? Dokładniej chodzi mi o bieganie i ćwiczenia aerobowe. Odczuwam lekki ból na wątrobie po wysilku,ale nie chciala bym rezygnować z aktywności fizycznej. Jaka diete stosowac? Jak jest ze spozywaniem alkoholu? Z gory dziekuje.

- tak, nie ma żadnych przeciwwskazań
Jaka diete stosowac?
- nie ma potrzeby stosowania jakiejkolwiek specjalnej diety, wymaga się tylko unikania sterydowych hormonów np. płciowych (np. środków antykoncepcyjnych)
Jak jest ze spożywaniem alkoholu?
- w niewielkich ilościach nie jest szkodliwy