Dieta i ćwiczenia dla nastolatki z lekką nadwagą

Jaki tryb życia prowadzić i co jeść by schudnąć? Mam 15 lat 151cm wzrostu i ważę 58kg. Gram w piłkę regularnie po ok.1h. Gdy przychodzi wieczór lubię przed telewizorem pojesc słodyczy. Mam faldy na brzuchu i grube uda. Jeżdżę codziennie na rowerze ale to nic nie daje bo codziennie zazwyczaj coś slodkiego podjem albo coś slodkiego wypije.Proszę o poradę co jeść co pić i co robić aby schudnąć chodź te 8kg. Z góry DZIEKUJE !!

Witam serdecznie,
jak sam/a widzisz, Twoim problemem są słodycze. Aby poczynić pierwsze kroki ku odchudzaniu należy ograniczyć lub wyeliminować spożywanie słodyczy. I nie tylko ich, bo również fastfoodów, chipsów, napojów gazowanych i soków słodzonych. Spożywaj przekąski w postaci warzyw i owoców. Od czasu do czasu dorzuć orzechy lub suszone owoce (ale w ograniczonych ilościach!) Ostatni posiłek - kolację spożywaj 3 godziny przed snem. Spożywaj produkty takie jak: ryż brązowy, kasza gryczana, makaron razowy (ciemny). Spożywaj ryby, chudą cielęcinę, kurczaka i indyka. Spożywaj posiłki regularnie, 4-5 razy dziennie i nie dojadaj między nimi! Na pewno wprowadzenie tych zmian Tobie pomoże :)