Dieta i ćwiczenia na przybór masy mięśniowej

Witam. Mam około 180 cm wzrostu i 63kg. Chciałbym przytyć ale jednocześnie nabrać mięśni. Jaką dietę mialbym stosować? Wzbogacić ją np. O białka? Na pewno to zależy od rodzaju ćwiczeń, nie moge ćwiczyć na siłowni z powodu choroby nerek. Jest to dla mnie za duży wysiłek, nie mogę również biegać dłuższych dystansów. Jakie ćwiczenia są preferowane?

Jeżeli występują jakiekolwiek problemy z nerkami dieta białkowa (czyli typowa dieta na przybranie masy mięśniowej) jest raczej niewskazana, gdyż białko zawsze stanowi obciążenie dla tego organu. Jeżeli zależy Panu na zwiększeniu masy mięśniowej to jest to możliwe, ale będzie wymagało bardzo dokładnego przeanalizowania Pana stanu zdrowia, możliwości w zakresie ćwiczeń i ścisłej kontroli nad dietą. Polecam zatem udać się do specjalisty, który będzie mógł Panu udzielić rzetelnego wsparcia. Jeżeli nie może Pan skorzystać z takiej pomocy sugerowałabym, żeby zrezygnować w tym momencie z realizowania celu związanego z budową masy mięśniowej, gdyż nierozważna dieta i działanie może w Pana sytuacji przysporzyć więcej problemów niż pożytku.