Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta i odchudzanie a cukrzyca typu 1 u 14-latki

Mam 14 lat i ważę 57 kg . Chciałabym schudnąć do 40 kg , ale nie wiem jak mam to zrobić . Mam cukrzycę typu 1 . Bardzo mi zależy na wadze 40 kg . Nienawidzę ćwiczeń , więc przydała by się tylko dieta ; )
14 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Olej z ryb może zapobiegać schizofrenii?

Odchudzanie u cukrzyka musi przebiegać pod okiem lekarza diabetologa i dietetyka. Odchudzanie na własną rękę może prowadzić do groźnego dla zdrowia i życia niedocukrzenia (hipoglikemii).

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Witam. Przede wszystkim nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, a bez nie tego nie jestem w stanie określić czy Twoja masa ciała jest w normie, czy też wskazuje na nadwagę. Dieta przy cukrzycy typu I wymaga liczenia wymienników węglowodanowych oraz białkowo-tłuszczowych i powinna być indywidualnie dobrana do twoich potrzeb i stanu zdrowia. Nie znam historii Twojej choroby, Twoich cukrów w ciągu dnia ani parametrów, dlatego nie mogę Ci praktycznie nic zalecić. Oczywiście dieta cukrzycowa jak każda inna opiera się na prawidłowych nawykach żywieniowych, dlatego na początek powinnaś się z nimi zapoznać, po czym udać się na wizytę do dietetyka lub diabetologa. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy