Dieta i odchudzanie a cukrzyca typu 1 u 14-latki

Mam 14 lat i ważę 57 kg . Chciałabym schudnąć do 40 kg , ale nie wiem jak mam to zrobić . Mam cukrzycę typu 1 . Bardzo mi zależy na wadze 40 kg . Nienawidzę ćwiczeń , więc przydała by się tylko dieta ; )
14 LAT ponad rok temu

Witam. Przede wszystkim nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, a bez nie tego nie jestem w stanie określić czy Twoja masa ciała jest w normie, czy też wskazuje na nadwagę. Dieta przy cukrzycy typu I wymaga liczenia wymienników węglowodanowych oraz białkowo-tłuszczowych i powinna być indywidualnie dobrana do twoich potrzeb i stanu zdrowia. Nie znam historii Twojej choroby, Twoich cukrów w ciągu dnia ani parametrów, dlatego nie mogę Ci praktycznie nic zalecić. Oczywiście dieta cukrzycowa jak każda inna opiera się na prawidłowych nawykach żywieniowych, dlatego na początek powinnaś się z nimi zapoznać, po czym udać się na wizytę do dietetyka lub diabetologa. Pozdrawiam.