Dieta i trening w celu odchudzania

Mam 26 lat, 153 cm wzrostu i ważę 56 kg. Nie jem pieczywa (zamieniłam na dietetyczne), raz w tygodniu makaron, raz na 2 tygodnie ravioli z serem białym i szpinakiem z sosem z pomidorów i papryk, nie jem ziemniaków ani słodyczy, jem kolacje maksymalnie o 20 i jest to przeważnie sałata. Tydzień temu ograniczyłam mięso, tj. wyeliminowałam mojego ulubionego kurczaka i kotlety schabowe, które przyrządzałam bez panierki. Nie używam oleju ani masła, mój dzień wygląda mianowicie tak: śniadanie = czarna kawa lub kawa zbożowa z mlekiem, do tego jeden dietetyczny sucharek lub jajecznica z dwóch jajek (1 raz w tygodniu) na oliwie z oliwek i do tego pomidor bądź częściej, 100 g białego lekkiego sera i kawałek chleba vasa żytni i pomidor, dalej 3 godz. później jakiś owoc, na obiad kawałek indyka lub ryba i do tego sałata z dodatkiem oliwy z oliwek, soli jodowej, 3 godz. później jakiś owoc, na kolacje przeważnie sałata lub rukola z dodatkami sera fety (2 razy w tygodniu) i pomidorów lub szatkowane ogórki z jogurtem naturalnym. Nie mam problemów z tarczycą, codziennie spaceruję 45 min. W okresie letnim dwa razy w tygodniu pływam po godzinie. Mam nadmiar tłuszczu - uda, pośladki, brzuch, i ręce, tj. ich górna partia, miejsce zakończenia bluzeczek z krótkim rękawkiem. Staje na rzęsach by zrzucić kilogramy i nic. Jem dwa razy w tygodniu pieczoną rybę. Nie jem żadnych fast foodów. Proszę o pomoc w znalezieniu rozwiązania mego problemu.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Wydaje mi się, że jeśli naprawdę chce Pani schudnąć to do tej diety, która rzeczywiście jest bardzo dokładna przydałoby się jednak dołożyć intensywny trening. Bo spacery i czasem pływanie 2 razy w tygodniu po godzinie są niewystarczające. Musi Pani ustalić sobie jakiś plan treningowy, można o tym dużo poczytać na sportowych forach dyskusyjnych, gdzie fachowcy doradzają nie tylko w kwestiach treningowych ale także właściwych diet. Może Pani wybrać się na siłownię, fitness, pilates, w takich miejscach i w grupach łatwiej się zmobilizować do ćwiczenia. Dobrze by było także biegać regularnie. I to wszystko oczywiście kilka razy w tygodniu po kilka godzin. Przy intensywnym treningu i diecie nie ma takiej możliwości żeby nie schudnąć, a oprócz tego kształtuje się ciało i wyrabia kondycję. To w zasadzie jedyna skuteczna metoda. Pozdrawiam i życzę powodzenia!