Dieta i wstrzemięźliwość płciowa po usunięciu wyrostka robaczkowego

Jak długo powinienem trzymać dietę oraz wstrzemięźliwość płciową po wycięciu wyrostka robaczkowego metoda laparoskopową?

Witam. Dieta powinna być stopniowo rozszerzana na przestrzeni około miesiąca do powrotu do normalnego żywienia. Wstrzemięźliwość płciowa zwłaszcza po zabiegu laparoskopowym nie powinna trwać zbyt długo, poza tym są różne techniki "oszczędzające" Powodzenia.