Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta i zapotrzebowanie kaloryczne dla 28-latka

witam serdecznie, poświęciłem czas i zaangażowanie w ułożenie diety, mam 2g białka na kg ciała, 1 g tłuszczu, 5g węgli, trenuję i cwiczę 4 dni w tygodniu, cięzkie treningi, pilnuję również aby po treningu przyjac największa ilosć białka-45g, cel- masa mięśniowa, ale ... Do teraz nie wiem jakie mam zapotrzebowanie kaloryczne?? znalazłem jakiś kalkulator i wyszło mi że ok 4100kcal, a pilnując swojej diety wychodzi mi ok 3tys. kcal;/ zmienić ją czy zjadać słodycze?? :) waze 90kg,180cm, 11%tt.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Żeby podać Pana zapotrzebowanie energetyczne potrzebna jest Pana aktualna masa ciała, docelowa masa ciała, wzrost, wiek i aktywność fizyczna. Proszę jednak pamiętać, że rozkład makroskładników jest dużo ważniejszy i jeżeli ten się Panu sprawdza to wynikającą z niego kaloryczność jest prawidłowa.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
Monika Bigoś Dietetyk, Kraków
73 poziom zaufania

Teoretyczne wyliczenia nie do końca są precyzyjne, bo to jak Pan spala i wykorzystuje poszczególne gramy białek, tłuszczy i węglowodanów, zależy od gospodarki hormonalnej w organizmie i w dużej mierze tego co dzieje się na poziomie wchłaniania w jelitach. Warto skonsultować to z dietetykiem lub spróbować stosować co Pan sobie ułożył i za jakiś czas ocenić postępy. Choć te 4100kcal na codzień przy 4 razach w tyg. treningach może być za dużo. Słodycze absolutnie nie powinny się znaleźć w diecie, bo wysoki poziom insuliny, który Pan wygeneruje będzie sprzyjał rozwojowi tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej...

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Witam serdecznie! Słodycze absolutnie nie są dobrym rozwiązaniem. Należałoby podnieść gęstość odżywczą posiłków - dodając mleko kokosowe do koktajlu, olej kokosowy, awokado, tłuste ryby, oliwę z oliwek do sałatek.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety