Dieta, insulinooporność a wzrost wagi

Witam, Od ponad dwóch miesięcy jestem na diecie o niskim ig gdyż choruję na insulinooporność oraz niedoczynność tarczycy.Jem 5 posiłków dziennie,nie jadam słodyczy.Cwiczę też codziennie.Piję około 2 l dziennie.Do tej pory udało mi się schudnąć 7kg jednak od ponad tygodnia waga znów rośnie..Napewno nie jest to wina zbliżającego się okresu.Waga urosła już ponad kilogram. Jaka może być tego przyczyna? Bardzo mnie to martwi ponieważ nie zmieniłam nawyków żywieniowych ani nie zaprzestałam cwiczeń.

Piotr Pilarski

Ciężko się zdalnie wypowiedzieć na temat Pani diety dlatego sugeruję wizytę u dietetyka. Po zebraniu wywiadu będzie mógł ocenić Pani postępowanie.

Pozdrawiam.

Witam,

insulinooporność wymaga bardzo dobrze dobranej diety. Zastanawiam się czy sama Pani ułożyła jadłospis czy został on opracowany przez dietetyka? Najlepszym rozwiązaniem jest oddać się w ręce specjalistów. W tym momencie nie jestem w stanie określić przyczyny wzrostu Pani wagi ale być może własnie dieta jest nieodpowiednio dobrana.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk