Dieta jajeczna a uniknięcie efektu jojo

Witam . Chciałabym na parę dni zastosować dietę jajeczną , ale boję się efektu jojo , jak po tej diecie zacząć przyzwyczajać organizm by nie mieć tego efektu? Dodam ,że biore tabletki anty po których jem o wiele mniej niż kiedyś .

Witam serdecznie,

Na Pani miejscu nie eksperymentowałabym z tego rodzaju dietami. W ten sposób zwalniamy przemianę materii i efekt jojo jest bardzo prawdopodobny. Jeżeli taka dieta działa na Pani znajomych, rodzinę itp wcale nie musi zadziałać pozytywnie na Panią. każdy z nas jest inny. Po tej diecie musiałby Pani bardzo stopniowo wprowadzać normalne jedzenie ale i to nie gwarantuje powrotu kilogramów. Zalecam skupić się na odpowiednio zbilansowanej, pełnowartościowej i dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania kalorycznego diecie a z pewnością Pani schudnie zdrowo i bez efektu jojo. Do tego proponowałabym dołączyć aktywność fizyczną.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Osobiście nie polecam diet monotematycznych jako diet odchudzających. Często się zdarza, że pozwalają szybko tracić kg (tak na prawdę tracimy wodę i tkankę mięśniową), jednak po zakończeniu takiej diety kilogramy szybko wracają, nawet podwójnie.
Zachęcałabym do diety uboższej energetycznie (minus 250-500 kcal od dziennego zapotrzebowania na energię) dostarczającej wszystkich niezbędnych składników pokarmowych i zwiększenia aktywności fizycznej.